OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zespół redakcyjny naszej gazety parafialnej „ Ku Wspólnocie” zaprasza zespół redakcyjny na spotkanie 16 lutego o godz. 19.00.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętej o godz.13.00 udzielimy sakramentu chorych.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 i 19.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na Ukrainę. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

4. Wspólnota Kobieca Przestrzeń zaprasza na dzień skupienia dla kobiet w sobotę 17.02.2024. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i na facebooku.

5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00, dorosłych na godz. 17.00, a młodzież i tych, którzy nie mogą o wcześniejszej porze, na godz. 19.00. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu i w każdą kolejną o godz. 18.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

8. Zapraszamy na czuwanie 24 godziny dla Pana, rozpoczęcie we czwartek 15 lutego Mszą św. o godz. 7.00 a zakończenie w piątek Mszą św. o godz. 8.00.

9. W sklepiku można nabyć książeczkę „30-dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa” do indywidualnego odmawiania. To doskonałe przygotowanie do naszego odpustu parafialnego.

10. Zapraszamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.