OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W naszej parafii członkowie Legionu Maryi rozprowadzają dzisiaj medaliki Niepokalanej.

Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 19.00 zapraszamy na uwielbienie z cyklu „Silent Disco”

2. Dzisiaj błogosławimy opłatki. Bardzo prosimy o pomoc w doręczeniu ich do naszych parafian. Zeszyty z adresami znajdują się w zakrystii.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Zapraszamy do zaopatrzenia się w zdrapkę adwentową, która przez codzienne zadania pomoże nam lepiej przeżyć ten czas.

4. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach a wśród nich o księdzu proboszczu Andrzeju Szuleju.

5.  Młodych rozeznających powołanie zapraszamy we czwartek na mszę świętą o dobrego męża i żonę na godzinę 19.00 do dolnego kościoła. Zapraszamy we środę przez cały dzień do modlitwy przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, który  od pierwszej Komunii Świętej codziennie uczestniczył we mszy świętej i adoracji.

6. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 11 do 14 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania po mszy świętej o godz. 18.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej o godz. 6.30; możliwość spowiedzi podczas mszy świętych porannych oraz po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz.17.00.

8. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję zbiórki ubrań, która prowadzona jest przez Fundację Warta Uwagi. Przyniesione rzeczy zostały przekazane jako wsparcie zajęć rehabilitacyjnych dla seniorów.

9. Jak w każdy ostatni wtorek miesiąca zapraszamy kobiety na mszę świętą o godzinie 18.00  i spotkanie formacyjne.

Komentarze zostały wyłączone.