Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, odprawimy dodatkową Mszę św., a po niej koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Trwamy na modlitwie o ustanie pandemii. W ciągu najbliższych tygodni zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach 10.00 – 18.00, a ponadto w czwartki o godz. 19.00 na nabożeństwo drogi światła, zaś w piątki, także o 19.00, na Lectio divina. Ponadto za pomocą transmisji internetowej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o 20.30, a dziś dodatkowo już o 20.15 na uwielbienie „W drodze do Emaus”. Zapraszamy do łączności duchowej za pomocą mediów społecznościowych. Na parafialnej stronie internetowej jest ciągła transmisja z naszego kościoła.

Msze św. w dni powszednie i w niedziele sprawowane są w tradycyjnym porządku. Od jutra (20 kwietnia) obowiązują nowe zasady uczestnictwa w liturgii i modlitwie w kościele. W ich świetle w naszej świątyni w wyznaczonych miejscach może przebywać maksymalnie 60 osób; dodatkowe 20 może uczestniczyć w Eucharystii w kościele dolnym.

Od jutra czynna będzie kancelaria parafialna, prosimy jednak, aby osobiście załatwiać tylko sprawy pilne i takie, których nie da się załatwić przez telefon. Np. intencje Mszalne można zamawiać telefonicznie, dzwoniąc w godz. 16.00 – 18.00 do kancelarii lub dzwoniąc na telefon do księdza dyżurnego.

Mamy przygotowane długoterminowe artykuły spożywcze. Chcemy je przekazać osobom czy rodzinom, które z powodu epidemii znalazły się w trudnej sytuacji. Bardzo prosimy, aby zainteresować się sytuacją sąsiadów i poinformować ich o możliwej formie takiej pomocy. Do kontaktu w tej sprawie służy telefon księdza dyżurnego.

Zaplanowana na niedzielę 24 maja uroczystość I Komunii św. jest przeniesiona na niedzielę 20 września.

Komentarze zostały wyłączone.