Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych – konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i Eucharystia. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa, Patrona naszej parafii. Dzisiaj odprawimy ją po Mszy św. o godz. 17.00, a w kolejne dni, do piątku włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00.

Przypominamy, że Gorzkie Żale odprawiamy w środy i soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00, natomiast Drogę Krzyżowa w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Gorąco zachęcamy do kultywowania tych pięknych form modlitwy pasyjnej.

W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”. Do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona zaprasza Wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

W sobotę, 19 marca, przeżywać będziemy uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych), o 11.30 (będzie to główna Msza św. odpustowa) oraz o 17.00 i 19.00. Homilie w tym dniu głosił będzie ks. prof. Marian Zając z KUL-u. Gorzkie Żale w tym dniu będą wyjątkowo o godz. 18.00, a nie o 17.30 jak zwykle w sobotę.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w przeddzień uroczystości Patrona naszej parafii, tj. w piątek, modlić się będziemy za wszystkich parafian zmarłych od ostatniego odpustu. W ich intencji o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo żałobne, a o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie rodziny, krewnych i przyjaciół tych zmarłych.

Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.15 do sali konferencyjnej.

Fundacja Życie i Rodzina zaprasza wszystkie osoby, które chcą ratować dzieci przed aborcją na Kurs obrońców życia i rodziny, który odbędzie się w sobotę, 19 marca. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii.

Małżeństwa, narzeczonych, a także pary żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy do udziału w cyklu wieczornych spotkań, gdzie można będzie na nowo poznać siebie i umocnić swój związek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 24 marca, o godz. 19.00 w sali św. Stanisława Kostki. Więcej informacji u ks. Tomasza.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się w piątek, 25 marca. Zapisy na stronie internetowej: edk.Lublin.pl.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary i dary rzeczowe, za wszelką pomoc i za każdy gest solidarności z narodem ukraińskim. Prosimy o dalsze wsparcie. Potrzebne są materiały opatrunkowe, bandaże, środki przeciwbólowe itp. Prosimy także o modlitwę, aby za naszą wschodnią granicą zapanował pokój. W tej intencji codziennie odmawiamy popołudniowy Różaniec.

SKOK Chmielewskiego i Lubelska Caritas planują zakup agregatu prądotwórczego na Ukrainę. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła i w siedzibie SKOK-u.

Przedszkole Nr 47 przy ul. Mieszka I prowadzi do piątku, 18 marca, rekrutację do grup 3-4 latków.

W tym tygodniu przeprowadzona będzie zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy przynieść w środę po południu lub w czwartek rano (do godz. 10.00) i złożyć obok parafialnego śmietnika. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się także zbiórka makulatury.

Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.