Jutro przypada święto św. Jana Ewangelisty, pojutrze święto św. św. Młodzianków Męczenników. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą w takim porządku, jak w dzień powszedni, zachęcamy jednak do licznego uczestnictwa w Eucharystii, zarówno w te dwa dni, jak i w pozostałe dni oktawy Bożego Narodzenia. W święto św. Jana zgodnie ze zwyczajem błogosławione jest i podawane wiernym wino. W tym roku wino nie będzie podawane, ale błogosławione będzie wino przyniesione przez wiernych.

W piątek kończy się 2021 r. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00, na uroczystą Eucharystię połączoną z nieszporami i specjalne nabożeństwo, podczas których Boga przepraszać będziemy za popełnione grzechy i dziękować za wszelkie dobro, jakim obdarzył nas w kończącym się roku.

W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana – każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii.

Przyszła niedziela będzie pierwszą w miesiącu. Tradycyjnie, o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Dobiegła końca akcja Paczuszka dla Maluszka. Składamy serdeczne podziękowania za przyniesione dary. Wspólnie zgromadziliśmy imponującą ilość pieluszek, środków czystości i innych potrzebnych rzeczy. Bezpośrednio po świętach zostaną one przekazane do wskazanej placówki opiekuńczej. Bóg zapłać

Pod chórem oraz w zakrystii można kupić świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Wizyta duszpasterska, którą rozpoczniemy w tym tygodniu od osiedla M. Konopnickiej, przebiegała będzie dwuetapowo. Pierwszego dnia wieczorem sprawowana będzie Msza św. i specjalne nabożeństwo w intencji wszystkich mieszkańców jakiejś ulicy, a na drugi dzień kapłani odwiedzą rodziny mieszkające przy danej ulicy, ale tylko te, które zadeklarowały chęć przyjęcia księdza po kolędzie.

I tak:

– Jutro na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców ul. Jana Sawy i bloku przy ul. Filaretów 27; we wtorek, 28 grudnia, kapłani odwiedzą rodziny mieszkające przy ul. Jana Sawy i w bloku przy ul Filaretów 27.

– We wtorek o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji mieszkańców ul. Kaliskiej oraz Pana Balcera 1, 6 i 6B, a w środę kapłani odwiedzą rodziny tam mieszkające.

– W środę na Eucharystię wieczorną zapraszamy mieszkańców ul. Pana Balcera 8, 10, 11 i 12 oraz Skrzatów; rodziny mieszkające przy tych ulicach kapłani odwiedzą w czwartek.

– W Sylwestra, w Nowy Rok i w przyszłą niedzielę nie będzie kolędy, ale w niedzielę o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców ul. Zana i Żarnowieckiej, gdzie kapłani pójdą z wizytą w poniedziałek,3 stycznia.

Plan całej kolędy wywieszony jest pod chórem.

Odwiedziny rozpoczynać się będą o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby osoby, które będą przyjmowały księdza w swoich domach, na czas wizyty założyły maseczki.

Komentarze zostały wyłączone.