Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach żywego różańca, a o 17.00 odprawiona będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Dzisiaj o godz. 18.00 w sali św. Stanisława Kostki odbędzie się spotkanie opłatkowe pielgrzymów z 2. grupy Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tradycyjnie wieczorną Mszę św. w tym dniu połączymy z nieszporami, a modlić się będziemy o pokój na świecie oraz o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie. W piątek wieczorem będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu Taize, które poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.

Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie formacyjne do sali konferencyjnej.

Wspólnota  Przymierze Miłosierdzia zaprasza jutro po wieczornej Mszy św. na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów.

W tym tygodniu Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na następną niedzielną,  odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

Młodzież z Akademii Młodzieżowej zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 16.15 na modlitwę różańcową w poleconych intencjach. Intencje należy zapisać na kartce, a kartkę wrzucić do ustawionej pod chórem szkatułki.

Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. i ich rodziców już dzisiaj informujemy, że rocznicę tego wydarzenia przeżywać będziemy 16 maja. Szczegółowy program uroczystości podamy w bliższym terminie.

Planujemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 24 czerwca – 3 lipca. Można się już zapisywać. Program pielgrzymki dostępny jest w zakrystii i w kancelarii a także na stronie internetowej i u ks. Tomasza Niedziałka.

Harcerze (drużyna chłopców) zapraszają po Mszy św. na kiermasz ciast. Zachęcają także swoich rówieśników do wstępowania w szeregi harcerskie.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem i w zakrystii, a inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.