OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę o 15.00 w kościele dolnym odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy.

2. Zapraszamy młodych na czuwanie modlitewne przygotowujące do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się tradycyjnie w 2 niedzielę miesiąca, 12 lutego, w naszej parafii. O godz. 19.00 eucharystia, a po niej uwielbienie z zespołem parafialnym Chwalmy Pana na Spontana. Konferencje wygłosi ks. Piotr Jarosiewicz, znany z ewangelizacji w internecie.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00, od 9.30 będzie możliwość spowiedzi. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Gorąco dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwe przyjęcie oraz za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

Komentarze zostały wyłączone.