1. W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły dziękujemy dobremu Bogu za dar Jego świętej osoby dla Kościoła w Polsce i na świecie, dla świata i dla naszego pokolenia. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie uroczyste Te Deum, które przed chwilą wyśpiewaliśmy. W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy na czuwanie modlitewne jutro o godzinie 20.00.  Także jutro nasz parafianin Tomasz Ritter wykona w auli KUL koncert fortepianowy ku czci naszego Wielkiego Rodaka. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowany przez TVP Lublin oraz w internecie na stronie KUL.
  2. Cieszymy się bardzo, że przychodzicie na adorację Chrystusa Eucharystycznego. Przypominamy, że wystawienie Najświętszego Sakramentu trwa codziennie od godziny 10.00 do 18.00.  Dziękujemy osobom, które wpisując się do grafiku zobowiązują się do modlitewnego czuwania, i zapraszamy kolejne – lista na bieżący tydzień wyłożona jest pod chórem. Byłoby wspaniale, gdyby gorliwość w tej modlitwie wzrastała, a nie słabła, a owocem pandemii w naszej parafii była codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niedziele o godz. 18.00.
  4. Przypominamy, że w czwartki okresu paschalnego o godz. 19.00 celebrujemy nabożeństwo Drogi światła, a w piątki, także o godz. 19.00, odbywają się spotkania ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina. Serdecznie zapraszamy.
  5. W zakrystii i w kancelarii, a także przez internet przyjmujemy zgłoszenia osób starszych i chorych, które kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w piątek, 5 czerwca. W ramach tej posługi osoby te będą mogły dopełnić obowiązku dorocznej Komunii św. wielkanocnej.
  6. Młodzież pragnącą rozwijać swoje talenty, wzrastać w świętości oraz zdobywać nagrody zapraszamy do udziału w konkursie „skarbnica talentów”. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz naszej parafii, zarówno te składane na tacę i do skarbon pod chórem, jak i te przekazywane na parafialne konto. Numer konta znajdziemy na stronie internetowej.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można się zaopatrzyć w „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”.
  9. Na parkingu ustawiony jest kontener, do którego można składać makulaturę.

Komentarze zostały wyłączone.