W Roku św. Józefa zapraszamy w każdą środę na godz. 18.00 na Mszę świętą i nabożeństwo do św. Józefa. Modlić się będziemy w następujących intencjach: w każdą 1. środę miesiąca w intencji matek w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa oraz tych, którzy utracili potomstwo, w 2. środę w intencji rodzin chrześcijańskich – o jedność, miłość i świętość, w 3. środę nabożeństwo „Idźmy do św. Józefa…” i szczególna modlitwa inna każdego miesiąca, w 4. środę w intencji małżeństw w podeszłym wieku oraz wdów i wdowców i w 5. środę za Kościół i pasterzy kościoła, kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania.

W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czasu, w którym poprzez zgłębianie tajemnicy chrztu św. oraz modlitwę, post i jałmużnę mamy pogłębić naszą wiarę i przygotować się do obchodów Triduum Paschalnego. W środę popielcową, stojącą u progu tego okresu, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. O godz. 16.30 odprawimy pierwsze w tym roku Gorzkie Żale. Jako że jest to trzecia środa miesiąca o godz. 18.00 będzie nabożeństwo: „Ze św. Józefem odbuduj dom dla Pana”. Będziemy modlić się, aby dobrze rozpocząć Wielki Post z Patronem naszej parafii. Przypominamy, że w środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść o wcześniejszej porze. Gorzkie Żale będą w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. bpa Józefa Wróbla, który przybędzie, aby przeprowadzić wizytację kanoniczną naszej parafii. Są to odbywające się co pięć lat odwiedziny, podczas których biskup ordynariusz lub jego wysłannik zapoznaje się z personalnym, duchowym i materialnym stanem parafii.

Na okres Wielkiego Postu mamy do zaproponowania ciekawą formę pracy duchowej: „Zdrapkę Wielkopostną”, która jest przeznaczona dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Może być doskonałym prezentem dla dzieci, wnuków lub chrześniaków. Koszt jednej sztuki to 3,50 zł. „Codziennie, przez 40 dni Wielkiego Postu, pod zdrapką czekają na Ciebie zadania. Odkryj je, rozważ i wykonaj. Zyskaj zapał do uporządkowania relacji, walki z nałogami lub słabościami, pokochania siebie, podjęcia porzuconych zobowiązań lub postanowień, które mogą zmienić Twoje życie i przybliżyć do Chrystusa”.

W najbliższą sobotę i niedzielę zbierana będzie makulatura.

Nie zapominajmy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych – o dezynfekcji rąk, zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu.

W naszej parafii rozpoczyna się nowy cykl katechez neokatechumenalnych. Inaugurująca katecheza będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00, a kolejne głoszone będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele dolnym

Komentarze zostały wyłączone.