Przypominamy, że codziennie od godz. 10.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa. W południe odmawiana jest modlitwa Regina caeli, a o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończeniu tych modlitw (po 12.00 i 15.00) jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej. O godz. 17.30, na zakończenie adoracji, odprawiamy nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu trwali na modlitewnym czuwaniu przed Jezusem Eucharystycznym. Pod chórem wyłożony jest grafik adoracji na rozpoczynający się tydzień.

Dobiega końca okres wielkanocny. Zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo Drogi Światła.

W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy.

Lektorów świeckich oraz wszystkie inne osoby, które chciałyby dołączyć do tego grona, aby proklamować Słowo Boże w naszej świątyni, zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Osoby, które chciałyby zostać lektorami, a nie mogą przyjść na piątkowe spotkanie prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Młodzież z Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji zaprasza w sobotę, w wigilię uroczystości, na czuwanie modlitewne; rozpocznie się ono o godz. 20.00. Z kolei nasza schola młodzieżowa zaprasza na takie czuwanie w niedzielę, także na godz. 20.00.

1 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła, o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszego parafialne Koła Przyjaciół Radia Maryja obchodzącego 24. r. powstania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich słuchaczy i sympatyków Radia Maryja.

W zakrystii i w kancelarii, a także przez internet przyjmujemy zgłoszenia osób starszych i chorych, które kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w piątek, 5 czerwca. W ramach tej posługi osoby te będą mogły dopełnić obowiązku dorocznej Komunii św. wielkanocnej.

Komentarze zostały wyłączone.