Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza dzisiaj na Eucharystię o godz. 19.00 oraz na kolejne czuwanie modlitewne i uwielbienie z cyklu Silent Disco.

W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czasu, w którym poprzez zgłębianie tajemnicy chrztu św. oraz modlitwę, post i jałmużnę mamy pogłębić naszą wiarę i przygotować się do obchodów Triduum Paschalnego. W środę popielcową, stojącą u progu tego okresu, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) oraz po południu o 17.00 i 19.00. O godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku Gorzkie Żale. Przypominamy, że w środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Kancelaria parafialna w środę popielcową będzie nieczynna.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść o wcześniejszej porze. Gorzkie Żale będą w środy i soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Młodzież zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie nabożeństwo z konferencją o powołaniu i rozeznawaniu powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Spowiedź w piątek będzie podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie odprawimy o godz. 17.00.

Wszystkie panie zachęcamy do uczestnictwa w dniu skupienia dla kobiet, który odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie warsztaty z trenerem rozwoju osobistego oraz konferencja ks. Andrzeja Krasowskiego. Więcej szczegółów na plakatach i na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych. Rozpocznie się o godz. 16.00.

Domowy Kościół zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne zainteresowane dołączeniem do wspólnoty Ruchu Światło-Życie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 marca, o godz. 11.00, w sali konferencyjnej.

Bardzo gorąco prosimy o modlitwę w intencji Ukrainy. O pokój u naszego wschodniego sąsiada modlimy się codziennie o godz. 17.30 na różańcu.

Braci Ukraińców możemy wesprzeć także materialnie. Do skarbon pod chórem i do puszek przed kościołem dzisiaj i w środę popielcową zbierane są ofiary pieniężne. Organizujemy też zbiórkę darów rzeczowych. Trwałą żywność, środki czystości, nowe ubrania, koce, kołdry itp. artykuły można składać w zakrystii ministranckiej przed i po każdej Mszy św. lub przynosić do kancelarii w godzinach urzędowania, czyli 16.00 do 18.00. Rodziny, które mogą i chcą przyjąć w swoich domach uchodźców z Ukrainy prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii.

Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Wajdeloty 1 marca rozpoczyna nabór do klas pierwszych. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku także „Miłujcie się”, „Różaniec” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. W sklepiku są też książki o tematyce religijnej, modlitewniki, Nowenny do św. Józefa i różne dewocjonalia.

Komentarze zostały wyłączone.