We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zachęcamy, szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

Duszpasterstwo akademickie działające przy naszej parafii zaprasza wszystkich studentów na Mszę św. inaugurującą nowy rok, w najbliższą środę o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź podczas Mszy św. porannych i od godz. 16.00. W piątek po południu sprawowane będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Po Eucharystii o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu Tezé, na które zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. W sobotę nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy już o godz. 17.00, a zakończymy je procesją światła z figurą MB Fatimskiej, jak to czynimy w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Tradycyjnie w nabożeństwie pierwszosobotnim i Eucharystii o godz. 18.00 uczestniczyli będą członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja, którzy zapraszają do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie informacyjno-formacyjne do sali konferencyjnej.

W tym tygodniu Lectio divina będzie w sobotę, o godz. 16.30, w kościele. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedziele o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kolach różańcowych.

Zwracamy się z gorącą prośbą do ministrantów i lektorów, którzy już nie służą przy ołtarzu, a nadal mają parafialne stroje liturgiczne, aby je zwrócili. Tych, którzy posiadają prywatne nieużywane, niepotrzebne komże lub alby prosimy o podarowanie ich parafii. Z góry dziękujemy za pomoc w skompletowaniu strojów ministranckich na początku roku szkolnego.

Bieszczadzka Pracownia Ikon Krzyża Świętego zaprasza na warsztaty ikonopisarskie, które odbędą się w dniach 17 – 20 października w parafii MB Różańcowej w Lublinie. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

Po przerwie wakacyjnej wznowił działalność nasz parafialny sklepik. Oprócz prasy katolickiej można tam kupić książki o tematyce religijnej, modlitewniki, świece chrzcielne, krzyże oraz inne dewocjonalia. Zachęcamy do odwiedzenia.

Komentarze zostały wyłączone.