OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

3. Po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji i podpisaniu umów, w tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z montażem w naszej parafii fotowoltaiki. Jest to pierwszy etap w kierunku zainstalowania w kościele klimatyzacji i alternatywnych źródeł ogrzewania.

4. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00.

7. W Sali konferencyjnej znajdują się kary wypominkowe, prosimy o zabranie ich i dostarczenie sąsiadom. Wypełnione karty można składać podczas tacy, w zakrystii bądź w kancelarii. Prosimy, aby czynić to w tych samych kopertach, w których karty zostały dostarczone, gdyż to na kopercie jest data nabożeństwa.

Komentarze zostały wyłączone.