XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021 r.

Informacje duszpasterskie

 1. Gorąco zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy w intencji
  zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które w naszym kościele odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Przypominamy, że w tym roku nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc, w dowolnie wybrane osiem dni, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych, można uzyskać dla nich odpust zupełny. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej;dla dopełnienia warunków należy pomodlić się także w intencjach papieskich.
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 w dolnym kościele odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. W programie dnia: konferencja, adoracja i Msza Święta.
 4. Ruch Czystych Serc zaprasza  dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła o godz. 20:00.
 5. W kończącym się Roku Świętego Józefa zapraszamy w tę środę na Msze św.
  o godz. 18:00 i nabożeństwo do św. Józefa, pod hasłem „Patronie dobrej śmierci – módl się za nami”. Nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się w dolnym kościele.
 6. W dolnym kościele w minionym tygodniu zostały założone ocieplone nakładki na ławki. Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Pod chórem ministranci z naszej parafii rozprowadzają zdrapki adwentowe, które mogą być wyjątkową formą przeżywania przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele LSO.
 8. W następną niedzielę po każdej Mszy świętej będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Z powodu pandemii w tym roku opłatki wigilijne nie będą roznoszone po domach. Poświęcone opłatki będzie można nabyć od następnej niedzieli.
 9. W dniach 20-21 listopada odbędzie się spotkanie młodych w Archidiecezji Lubelskiej. Będzie to czas modlitwy i budowania relacji z osobami potrzebującymi. Więcej informacji i zapisy u ks. Damiana Szewczyka. W ramach obchodów Dni Młodych w naszej parafii w najbliższą niedzielę  21 listopada o godz. 19.00 będziemy gościć bp. Mieczysława Cisło i przeżyjemy wieczór ewangelizacyjny Silent Disco z Lubelską Szkołą Ewangelizacji Miriam. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 10. Zapraszamy na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie organizowany przez CDM Archidiecezji Lubelskiej w dniach 26 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022r. W planach jest zwiedzenia Padwy oraz
  Mediolanu i odwiedzenie miejsc kultu związanych ze św. Antonim i św. Augustynem. Zapisy trwają do: 28 listopada 2021r. przez formularz dostępny na profilu internetowym CDM. Planujemy wyjazd grupy z naszej parafii. Szczegóły u ks. Damiana Szewczyka.
 11. Fundacja LUB Drama zaprasza na bezpłatny cykl konferencji pt. W Dobrym Kierunku. Treści, które zostaną poruszone podczas wydarzenia są związane z edukacją spersonalizowaną, a naszym dobrym kierunkiem jest wzmacnianie kompetencji rodzicielskich i wychowywanie dzieci w duchu wartości chrześcijańskich w dynamicznie rozwijającym się świecie. Konferencja odbędzie się w Lubelskim Parku Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego w dniu 19 listopada o godz. 17:30. Szczegóły na plakacie.Serdecznie zapraszamy!
 12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Można je nabyć pod chórem i w zakrystii. W zakrystii jest do kupienia także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.