OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00, o godz. 15.00 spotkanie zelatorów.

2. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy w dni powszednie o godz. 6:30. W tym roku będzie nam towarzyszyć św. Franciszek z Asyżu.

3. Poświęcone opłatki na wigilijny stół, możemy odbierać w zakrystii ministranckiej. Prosimy o pomoc w rozniesieniu opłatków swoim sąsiadom, szczególnie tym, którzy nie mogą dotrzeć do naszego kościoła. Pod chórem jest dostępny najnowszy numer gazety parafialnej ,,Ku Wspólnocie” oraz świece wigilijne Caritas.

4. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 18:00. W piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej. O godz. 12:00 zapraszamy na tzw: Godzinę łaski. Naszym braciom i siostrom ze wspólnoty Legion Maryi Matki Bożej Miłosierdzia składamy serdeczne życzenia z okazji 35 rocznicy powstania prezydium.

5. W sobotę 9 grudnia w parafii Matki Bożej Latyczowskiej o godz. 10:00 odbędzie się modlitewne spotkania Apostolatu Margaretka, osób modlących się za kapłanów. Dziękujemy naszym Marageretkom za dar ich modlitwy.

6. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kościele dolnym.

7. W  naszym duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego pomogą rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 17-20 grudnia.

8. Pod chórem jest dostępny plan wizyty duszpasterskiej. Można się z nim zapoznać aby zaplanować spotkanie z duszpasterzami w swoich domach. Wszystkich nowych mieszkańców naszej parafii, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

9. Zakończyliśmy montaż pomp ciepła w kościele parafialnym. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na inwestycje w naszej świątyni.

10. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.