OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiaj w godzinie miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę Świętą, a o godz.16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte  o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Podczas każdej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego są pod chórem, można je także pobrać z naszej strony internetowej. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny.

5. Narzeczonych zapraszamy na dzień skupienia w przyszłą niedzielę o godz. 15:00  do kościoła dolnego.

6. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, działająca przy naszej parafii zaprasza na jednodniowe warsztaty kerygmatyczne RUAH, które odbędą się w sobotę 20 kwietnia w salkach parafialnych. To dobra okazja, by odnowić swoją wiarę i pogłębić relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

7. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w wyborach i wybranie kandydatów zgodnych z naszym sumieniem.

8. Dyrekcja przedszkola nr 47 pyzy ul. Mieszka I 3 prowadzi rekrutację do grup młodszych od 2,5 do 4 lat. Zapisy trwają do 28 maja.

9. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny, odbędzie się on 13 kwietnia 2024r. na placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „ Fundusz Caritas”.

Komentarze zostały wyłączone.