OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia.

2. Comiesięczne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „24 godziny dla Pana” odbędzie się 14-15 grudnia. Rozpoczęcie we czwartek Mszą świętą o godz. 8.00, zakończenie w piątek Mszą świętą o godz. 8.00.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, pod chórem możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

4. Pojawiły się informacje, że jakieś osoby powołując się na naszą parafię prowadzą zbiórki pieniężne odwiedzając mieszkańców naszych osiedli. Informujemy, że parafia nie upoważniła nikogo do prowadzenia takiej działalności.

5. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: w naszej parafii sprawujemy je codziennie o godz. 6.30.

6. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Ich szczegółowy program znajdziemy w naszej gazecie parafialnej  „ Ku Wspólnocie” oraz na stronie internetowej parafii.

8. Pod chórem jest dostępny plan wizyty duszpasterskiej. Można się z nim zapoznać aby zaplanować spotkanie z duszpasterzami w swoich domach. Wszystkich nowych mieszkańców naszej parafii, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

9. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.