OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś o 15 dzień skupienia dla narzeczonych.

1. Dziś po Mszy św. o 17 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej parafii. W dni powszednie nowenna będzie po wieczornej Mszy św.

2. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę Wielkiego Postu. Wielkopostne rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 17 marca 2024 r.  Ich program znajdziemy na stronie internetowej, w gazetce parafialnej.

3. Jak informują nas radni naszej dzielnicy, od 11 marca rozpocznie się remont kładki dla pieszych nad ulicą Filaretów. Na ten czas powstanie tymczasowe przejście naziemne. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do kościoła.

4. We wtorek 12 marca na KUL-u odbędzie się sympozjum o bł. Rodzinie Ulmów. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła

5. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się o zdrowie i światło Ducha Świętego dla Piotra naszych czasów.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.00  oraz w najbliższy piątek będziemy uczestniczyli w jednej Drodze Krzyżowej po ulicach naszej parafii. Rozpoczniemy ją po Mszy świętej o godz. 18.00.

7. W sobotę 16 marca rozpoczyna się Ogólnopolska Nowenna w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. Z racji naszej nowenny przed odpustem za Ojczyznę można się modlić w modlitwie prywatnej. Więcej informacji na plakacie.

8. W ramach działalności CARITASU rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne. Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz parafialny oddział Caritas oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych i chorych.

9. Młodzież z parafialnego oddziału KSM „Gaudium” w przyszłą niedziele przeprowadzi kiermasz palm. Serdecznie zapraszamy. 

10. W najbliższy weekend odbędzie się zbiórka makulatury. Kontener będzie ustawiony na parkingu parafialnym.

11. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.