OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 17.30 przeżywać będziemy razem z dziećmi pierwszokomunijnymi. Zapraszamy na nie bardzo serdecznie, jak również na codzienne nabożeństwa majowe przed figurą św. Józefa o godz. 20.30.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy  bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie. 19 maja, w najbliższą niedzielę, schola Chwalmy Pana na spontana, zaprasza na uwielbienie po Mszy świętej o godz. 19.00.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

5. Zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w ramach modlitwy 24 godziny dla Pana. Zaczynamy 16 maja we czwartek Mszą świętą o godz. 7.00 a kończymy 17 maja Mszą świętą o godz. 8.00.

6. Młodzież zapraszamy na czuwanie modlitewne w duchu Tazie we czwartek o godz. 19.00
 w Dolnym Kościele, następnie na spotkanie w salkach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę, 19 maja, będą rozprowadzane kremówki, które tradycyjnie przyjadą rano z Wadowic. Będzie to okazja, aby wesprzeć młodzież z naszej parafii oraz organizację Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL. Do kremówek będzie dołączona broszura z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II.

8. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej).

9. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

10. Przedszkole przy ul. Mieszka I 13, zaprasza dzieci z rodzicami na zapoznanie się i zapisy na nowy rok od 13 maja.

11. W przyszły weekend odbędzie się zbiórka makulatury. Kontener będzie ustawiony na parkingu.

Komentarze zostały wyłączone.