OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Od dzisiaj do środy włączmy się w doroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Sebastian Śmiałek. To wielkie dzieło otoczmy naszymi modlitwami oraz ofiarowanymi wyrzeczeniami. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie.

3. Dziś wieczorem na godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

– dzieci na godz. 16.00

– młodzieży na godz. 19.00

– dorosłych na godz. 17.00

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli świadectwo wiary biorąc udział w parafialnej Drodze krzyżowej po ulicach naszej parafii.

22 marca  o godz. 18.00 na Majdanku odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej. Młodych, szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy do wspólnego wyjścia. Szczegóły
u ks. Damiana.

4. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITAS. Zapraszamy do nabycia czekoladowych baranków. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła powszechnego i naszej Parafii. Na Msze święte zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 18.00 – suma odpustowa, 19.30.

6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

7. Jest już dostępny nowy numer naszej gazety parafialnej. Możemy ją otrzymać pod chórem.

8. Nabożeństwo 24 godziny dla Pana rozpocznie się Mszą świętą o godz. 7.00 we czwartek 21 marca a zakończy Mszą świętą o godz. 8.00 w piątek 22 marca.

9. Czuwanie modlitewne w duchy braci z Tazie ze śpiewem kanonów i adoracją krzyża odbędzie się we czwartek o godz. 19 w kościele dolnym. Następnie spotkanie dla młodych w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

9. Do chorych udamy się w sobotę, 23 marca, od godz. 9.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

10. W tym tygodniu zakończyliśmy prace związane ze szlifowaniem i konserwacją podłogi w kościele. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w tak sprawnym przeprowadzeniu prac.

11. Młodzież z KSM rozprowadza dzisiaj palmy, dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na działalność duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.

12. Na parkingu znajduje się czerwony kontener na makulaturę.

13. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego oraz prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.