OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem obmycia nóg. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do dolnego kościoła, który będzie ciemnicą i miejscem adoracji. W czwartek adoracja będzie do godz. 22.00. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannych – w całej diecezji przed południem sprawowana jest tylko jedna Eucharystia – w archikatedrze, o godz. 10.00, tzw. Msza Krzyżma.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 7.00, w kościele dolnym, Godzina Czytań i Jutrznia oraz dalszy ciąg adoracji. O godz. 15.00, także w kościele dolnym, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 w kościele górnym będzie Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego. W piątek adoracja trwać będzie do północy. W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, tj. zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak i post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

Wielka Sobota. O godz. 7.00, w kościele górnym, Godzina Czytań i Jutrznia.

Od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny, święcić będziemy pokarmy na stół wielkanocny. Przychodząc tego dnia do świątyni oddajmy cześć Jezusowi  w Najświętszym Sakramencie, adorujmy Krzyż, zachowajmy ciszę i skupienie, rozważajmy tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy przynieść świece, rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną wokół kościoła.

Niedziela Wielkanocna. Pierwsza Msza św. sprawowana będzie o godz. 7.00. Dalej porządek będzie taki jak w każdą niedzielę, z tym, że po południu będzie tylko jedna Msza św., o godz. 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00! Taki sam porządek Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny.

2. W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym; podobnie w czwartek w ciągu dnia.

3. Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty będzie to mógł uczynić w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.30. W czwartek rano i w piątek rano spowiedzi nie będzie.

4. Akty chrztów zaplanowanych na Święta prosimy spisać do środy włącznie. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed Świętami konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

5. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.

6. Do skarbony przed ołtarzem można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

7. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do grobu bł. rodziny Ulmów w Markowej, także do Leżajska na grób pierwszego proboszcza ks. Stefana Soszki, do Łańcuta i Strachociny do sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wyjazd 25 maja. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabycia baranka na stół wielkanocny.

9. Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma. Zachęcamy także do lektury Słowa Bożego.

Komentarze zostały wyłączone.