OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

2. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Spowiedź podczas mszy świętych porannych oraz od godz. 17.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

3. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

4. W sobotę, 3 lutego, pierwsza sobota miesiąca, zatem przed Mszą wieczorną
o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. W naszym sklepiku możemy zaopatrzyć się w gromnice oraz książki religijne.

6. W przyszłą niedzielę o 16.00 odbędzie się zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

7. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.