OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiaj Światowy Dzień osób chorych na trąd. Ofiary do puszek pod chórem przeznaczone są na pomoc trędowatym.

2. Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza na kolejne uwielbienie Silent Disco po Mszy Świętej o godz. 19:00

2. We wtorek zapraszamy wszystkie panie na mszę świętą o godz. 18.00 a następnie na spotkanie formacyjne do sali Miłosierdzie Bożego.

3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

4. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostry zakonne, które opowiedzą nam o swoim charyzmacie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

6. W piątek możliwość spowiedzi podczas mszy świętych porannych oraz po nabożeństwie pokutnym o godz.16.00. Dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Przypominamy, że z racji pierwszego piątku kancelaria parafialna jest nieczynna. Nabożeństwo w pierwszą  sobotę miesiąca rozpoczniemy
o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wizyta duszpasterska w najbliższych dniach:

30.01.2023 poniedziałek od 16.00

Skrzatów 2, 7; Żarnowiecka 3

31.01.2023 wtorek od 16.00

Żarnowiecka 4, 5, 6, 7, 8

01.02.2023 środa od 16.00

Dodatkowa (osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie)

Komentarze zostały wyłączone.