Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00, zaś drogę krzyżową w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Przypominamy, że za odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny także za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie gorzkich żalów.

Zachęcamy też do częstszego praktykowania uczynków pokutnych: postu, uczynków miłosierdzia i jałmużny. Jałmużnę postną można składać do skarbony pod chórem.

We wtorek rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych. Uczniów klas 0 – III zapraszamy we wtorek, środę i czwartek na godz. 9.00, a klas IV – VIII na godz. 11.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się dopiero o godz. 12.00. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00. W piątek po południu nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci; wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo drogi krzyżowej. W sobotę nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 17.00. 40 minut wcześniej, o godz. 16.20, rozpocznie się spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina.

Przypominamy, że od dwóch tygodni, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 głoszone są katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i formować się duchowo we wspólnotach neokatechumenalnych.

W najbliższy piątek o godz. 20.00 w Domu Kultury LSM teatr Bez Maski wystawi sztukę „Pilecki. Raport.”, opartą na sporządzonych przez rotmistrza Witolda Pileckiego raportach z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Wstęp jest bezpłatny, należy jednak pobrać wejściówkę w kasie Domu Kultury lub na stronie wydarzenia na Facebooku, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy także do obejrzenia wyświetlanego w kinie Bajka filmu „Najświętsze Serce” – pierwszego w historii kina filmu o Sercu Pana Jezusa. Jest to fabularyzowany dokument opowiadający historię pisarki, którą w niezwykły sposób wciąga historia śledztwa w sprawie objawień św. Małgorzaty Alacoque.

W sobotę, 7 marca, w Lublinie odbędzie się pierwszy Męski Różaniec. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w kościele Nawrócenia św. Pawła, skąd uczestnicy nabożeństwa przejdą na Plac Litewski, gdzie publicznie zostanie odmówiony różaniec. Tego dnia Lublin dołączy do 18 miast w Polsce, gdzie co miesiąc ma miejsce takie wydarzenie. Intencją modlitwy jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, obelgi i profanacje. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w tej modlitwie.

Wszystkich cyklistów informujemy, że pomiędzy kościołem a plebanią zostały zainstalowane stoiska parkingowe dla rowerów.

Komentarze zostały wyłączone.