Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach – adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.30. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do dzieci oraz ich rodziców. Prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami lub świecami zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku.

W środę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) oraz wieczorem o godz. 17.00 i 19.00. Po każdej Mszy św. kapłani błogosławić będą matki w stanie błogosławionym i kobiety modlące się o potomstwo. Od 12.00 do 13.00 będzie godzina łaski, w której wg objawień Matki Bożej wypraszane jest wyjątkowo wiele łask. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Osoby, które w październiku odbyły rekolekcje zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a nie dokonały jeszcze aktu zawierzenia, będą mogły to uczynić w środę, po Mszy św. o godz. 17.00.

Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a młodzież na Eucharystię o godz. 19.00; na pozostałych Mszach św. głoszone będą nauki ogólne dla dorosłych. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Jerzy Węzka, proboszcz parafii w Gołębiu.

Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę po rekolekcjach, tj. 18 grudnia. Adresy można już zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii.

Przypominamy, że z powodu pandemii w tym roku kapłani z wizytą duszpasterską odwiedzą tylko te rodziny, które zadeklarują chęć przyjęcia w swoim domu kolędującego księdza. Można to uczynić wypełniając formularz internetowy lub wypełniając kartę zgłoszeniową, którą należy złożyć w zakrystii (karty są wyłożone pod chórem). Można się także zapisać osobiście w zakrystii lub w kancelarii.

Pod chórem rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne; w dni powszednie opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.

Został wydany kolejny numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Gazeta wyłożona jest na stołach pod chórem. Prosimy o zabranie jej dla siebie i dla swoich sąsiadów. Zachęcamy również do czytania „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej – jest do kupienia pod chórem, w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Pod chórem można kupić także świece „Caritas”. Postarajmy się, aby taka świeca znalazła się na każdym wigilijnym stole.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zechciejmy wesprzeć katolików żyjących w byłych republikach radzieckich.

Komentarze zostały wyłączone.