Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Młodzi ludzie z Akademii Młodzieżowej zapraszają dzisiaj na godz. 16.15 na modlitwę różańcową. Intencja, które chcemy polecić ich modlitwom, należy napisać na wyłożonych pod chórem kartkach, a kartki wrzucić do ustawionej tam szkatułki.

W tym tygodniu, we wtorek, środę i czwartek, odbędą się rekolekcje wielkopostne dla licealistów. Uczniów LO Nr 19 zapraszamy codziennie na godz. 9.00, a uczniów LO Nr 30 na godz. 11.00.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu spotkania ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina odbywają się w soboty, o godz. 17.00.

W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową ku czci św. Józefa w najbliższy wtorek rozpoczniemy nowennę. Na modlitwę za wstawiennictwem naszego patrona zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w przyszłą niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godz. 17.00.

W najbliższy weekend będzie można oddać makulaturę. Kontener znajdował się będzie, jak zawsze, na parkingu, od strony ul. Wallenroda, obok śmietnika.

Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia na organizowane przez parafię pielgrzymki:

a) do Włoch na uroczystości 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, które odbędą się 17 maja

b) do Warszawy na beatyfikację kard. St. Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca

c) do Gruzji i Armenii w dniach 24 czerwca – 3 lipca

d) do Medjugorie na „Festiwal młodych” na przełomie lipca i sierpnia

d) do Francji w dniach 1 – 12 września

e) do Medjugorie w dniach 17 – 21 października

Na prośbę Ministerstwa Zdrowia przekazujemy informację o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa: Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek.

Jeżeli nie byliśmy za granicą lub w Polsce w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe – 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Komentarze zostały wyłączone.