Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych. Przyszłych małżonków zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, trwać będą do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Młodzież oraz tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść wcześniej zapraszamy na Liturgię Słowa na godz. 19.30. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać na pół godziny przed każdą Eucharystią i przed Liturgią Słowa, w kościele dolnym. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę, 18 grudnia. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, do piątku włącznie.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.30.

W czwartek rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni powszednie odprawiać ją będziemy po Mszy św. o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 17.00.

Młodzież zapraszamy na czuwanie adwentowe i modlitwy w duchu Taize w najbliższy czwartek, na godz. 19.00, do kościoła dolnego.

Przypominamy, że w tym roku kapłani z wizytą duszpasterską odwiedzą tylko te rodziny, które zadeklarują chęć przyjęcia w swoim domu kolędującego księdza. Można to uczynić do przyszłej niedzieli włącznie wypełniając formularz internetowy, wypełniając kartę zgłoszeniową (karty są wyłożone pod chórem) lub zapisując się osobiście w zakrystii bądź w kancelarii.

Przed kilkoma dniami zostały wyłożone wykładziną ocieplającą ławki ustawione na chórze. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, dzięki którym możemy przeprowadzać różne remonty i modernizacje.

Pod chórem rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne; w dni powszednie opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.

Pod chórem są do nabycia także świece „Caritas”. Kupując je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W najbliższy weekend będzie można oddać makulaturę. Kontener ustawiony będzie na parkingu parafialnym, obok śmietnika.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma. Zachęcamy też do lektury naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”; gazeta wyłożona jest na stołach pod chórem. Prosimy o zabranie jej dla siebie i dla sąsiadów.

Komentarze zostały wyłączone.