Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza dzisiaj na Eucharystię o godz. 19.00, a po niej na wieczór ewangelizacyjny i kolejne uwielbienie Silent Disco.

Dzisiaj jest czwarty dzień Nowenny do Bożego Narodzenia – zapraszamy na godz. 18.00. W kolejne dni tygodnia, do czwartku włącznie, nabożeństwo Nowenny będzie po Eucharystii wieczornej.

W piątek wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą tylko rano – o godz. 6.30 i o 8.00. Wieczorem Eucharystii nie będzie!

Zadbajmy o to, aby wieczerza wigilijna miała tradycyjny, polski, katolicki charakter. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa oraz modlitwą za żywych i zmarłych członków naszych rodzin. Niech towarzyszy jej wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym roku wigilia przypada w piątek, a to zobowiązuje do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterkę sprawować będziemy tradycyjnie o północy. Pół godziny wcześniej odprawimy ostatnie nabożeństwo Nowenny do Bożego Narodzenia. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00!

W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji po każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie; będzie też indywidualne błogosławieństwo rodzin przez kapłana.

Kto nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty będzie to mógł uczynić jeszcze w tym tygodniu. Kapłani spowiadać będą codziennie podczas Mszy św. porannych oraz po południu, do czwartku włącznie, od godz. 17.00.

Pod chórem i w zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w poświęcone opłatki
i świece „Caritas”.

Zadbajmy o odpowiednią lekturę na czas świąt. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inną prasę katolicką.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek, 28 grudnia. Porządek wizyty podamy w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że w tym roku kapłani odwiedzą tylko te rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia kolędującego kapłana w swoim domu. Dzisiaj jest ostatni termin, kiedy taką deklarację można złożyć.

Komentarze zostały wyłączone.