1. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, trwać będą do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Młodzież oraz tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść wcześniej zapraszamy na Liturgię Słowa o godz. 19.30. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź we wtorek i środę od godz. 6.30 do 7.00, od 8.30 do 12.00 i po południu od godz. 17.00 do 20.00, z przerwami w czasie głoszenia konferencji. Spowiedź będzie w kościele dolnym. Kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale także w czwartek, piątek i sobotę podczas Mszy św. porannych oraz wieczorem, już od godz. 17.00, ale w kościele górnym.
 2. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę, 22 grudnia. Adresy prosimy zgłaszać do piątku włącznie w zakrystii lub kancelarii.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni powszednie odprawiać ją będziemy po Mszy św. o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę tak jak dzisiaj, po Eucharystii sprawowanej o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym adwentowym nabożeństwie.
 4. Z powodu prac przy świątecznym wystroju kościoła w ten czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w kościele dolnym.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie poświęcone tematyce tożsamości narodowej. Spotkanie, które poprowadzą pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odbędzie się we wtorek, 18 grudnia, w sali Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, obok wejścia do dolnego kościoła. Rozpocznie się o godz. 19.00 projekcją filmu „Tożsamość” o prześladowaniach młodzieży katolickiej przez władze komunistyczne.
 6. Kolejna Lectio divina odbędzie się w piątek o godz. 17.00, tym razem wyjątkowo w kościele dolnym.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć franciszkanów z Krakowa, którzy podczas homilii przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w Peru 9 sierpnia 1991 r. i wyniesionych na ołtarze 5 grudnia 2015 r. – a podczas Mszy św. o godz. 10.00 zainstalują w naszej parafii relikwie pierwszego stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex indumentis” (czyli cząstki ubrań); tam będzie można także złożyć ofiarę na misje franciszkańskie oraz nabyć materiały drukowane, książki, filmy i obrazki związane tematycznie z męczennikami.
 8. Bardzo prosimy, aby osoby i rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii lub mieszkając na terenie parafii zmieniły mieszkanie a chcą przyjąć kapłana w czasie kolędowej wizyty duszpasterskiej, zgłosiły ten fakt w kancelarii parafialnej.
 9. Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze opłatka wigilijnego. Bardzo prosimy uczynnych parafian o pobranie opłatków z zakrystii ministranckiej i dostarczenie ich swoim sąsiadom. Wszystkim, którzy już to uczynili – serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Pod chórem, u pań z Legionu Maryi, można się zaopatrzyć w świece „Caritas”. Można tam nabyć także nasze parafialne kalendarze. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży tych kalendarzy przeznaczymy na zakup nowej monstrancji na czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
 11. W biurze CDM można już kupić bilety na koncert kolęd „Betlejem w Lublinie”, który odbędzie się 14 stycznia w hali „Globus”.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma. W sklepiku są też karty świąteczne, kalendarze i książki o tematyce religijnej.

Komentarze zostały wyłączone.