Przypominamy, że w dni powszednie od godz. 10.00 do 18.00 w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa.

Przypominamy także, że codziennie o 20.30 wspólnota kapłańska naszej parafii gromadzi się przed Najświętszym Sakramentem na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem YouTube.

W czwartki okresu wielkanocnego o godz. 19.00 celebrujemy nabożeństwo Via lucis – drogi światła. Zachęcamy do uczestnictwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 17.00. O godz. 19.00 będzie Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na niedzielną Eucharystię.

W sobotę, 2 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną z 3 maja, który w tym roku przypada w IV niedzielę wielkanocną. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o 18.00 w intencjach zbiorowych. Będzie jeszcze Eucharystia o godz. 19.00, ale już niedzielna. Od godz. 11.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, podczas którego modlić się będziemy także Litanią Loretańską do NMP.

Ks. Abp Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Do osób starszych i chorych, korzystających z posługi sakramentalnej w pierwsze piątki miesiąca, kapłani pójdą dopiero w czerwcu. Na początku czerwca udadzą się także do tych, którzy pragną przyjąć Komunię św. wielkanocną, a nie mogą przyjść do kościoła.

Prosimy o wywieszenie flag narodowych na przypadający 2 maja Dzień Flagi RP oraz uroczystość MB Królowej Polski.

Komentarze zostały wyłączone.