Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca, konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Wszystkich panów zapraszamy na Mszę św. w najbliższy wtorek o godz. 19.00. W Roku św. Józefa w każdy drugi wtorek miesiąca chcemy modlić się w intencji wszystkich mężczyzn.

W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Patrona naszej parafii. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: „Święty Józef – wzór udanego życia.” W dni powszednie nowennę odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Kazania tematyczne o św. Józefie podczas tych wieczornych Eucharystii głosił będzie ks. dr hab. Marcin Składanowski, prodziekan Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W ramach obchodów Roku św. Józefa i naszej uroczystości patronalnej w przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. abpa Stanisława Budzika. Ks. Arcybiskup celebrował będzie Eucharystię o godz. 10.00.

Przypominamy, że Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, w środy o godz. 17.30 i w soboty po Mszy św. o godz. 18.00 (w tę sobotę z powodu nowenny Gorzkie Żale będą wyjątkowo o godz. 17.30), zaś Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży oraz tych, którzy wcześniej przyjść nie mogą. Gorąco zachęcamy do kultywowania tych pięknych nabożeństw pasyjnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele dolnym odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych z naszego dekanatu.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej. W „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można się zaopatrzyć pod chórem, w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku, gdzie można nabyć także książki, modlitewniki (m.in. nowenny do prywatnego odmawiania) i dewocjonalia.

Komentarze zostały wyłączone.