Dzisiaj kolejny dzień Nowenny do Bożego Narodzenia; zapraszamy na godz. 18.00. Jutro nabożeństwo Nowenny odprawimy po Eucharystii wieczornej. Zapraszamy także na ostatnie w tym roku roraty – jutro i pojutrze o godz. 6.30. Dzieci prosimy, aby na wtorkowe roraty przyniosły plansze, które otrzymały na początku adwentu. Dla wszystkich dzieci, które przyjdą, przewidziana jest też słodka niespodzianka.

We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą tylko rano – o godz. 6.30 i o 8.00. Wieczorem Eucharystii nie będzie!

Zadbajmy o to, aby  wieczerza wigilijna miała tradycyjny, polski, katolicki charakter. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa oraz modlitwą za żywych i zmarłych członków naszych rodzin. Niech towarzyszy jej wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy do zachowania tradycji i niespożywania podczas wieczerzy wigilijnej potraw mięsnych oraz alkoholu.

W środę przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterkę sprawować będziemy tradycyjnie o północy. Pół godziny wcześniej odprawimy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00!

W czwartek drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. będzie taki sam jak w dzień Bożego Narodzenia. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W piątek przypada święto św. Jana Ewangelisty. Msze św. odprawiane będą w takim porządku, jak w dzień powszedni, czyli o 7.00, 8.00 i 18.00. Po każdej z nich zostanie pobłogosławione i podane wiernym wino.

Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed świętami i pierwszą niedzielą stycznia konferencja przedchrzcielna. W poniedziałek 30 grudnia konferencji nie będzie.

W okresie Bożego Narodzenia i w czasie trwania wizyty duszpasterskiej Lectio divina nie będzie. Kolejne spotkanie odbędzie się dopiero w ostatnim tygodniu stycznia.

W zakrystii można się jeszcze zaopatrzyć w świece „Caritas” i opłatki.

Osoby samotne, które nie mają z kim przeżyć wieczerzy wigilijnej, a chciałyby uczestniczyć w takim spotkanie wigilijnym w domu parafialnym, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

Zadbajmy o odpowiednią lekturę na czas świąt. Pod chórem można kupić podwójne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inną prasę katolicką.

W piątek, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. W tym roku jako pierwszych odwiedzimy mieszkańców os. Mickiewicza.

Piątek, 27 grudnia (od godz. 16.00)

   ul. Grażyny wszystkie numery nieparzyste oraz 2, 4, 6, 8

Sobota, 28 grudnia (od godz. 10.00)

   ul. Grażyny 12, 14, 16, 18 i 20, Nowogródzka,  Pana Tadeusza 2 i 4, Wileńska
   2a, 2b, 2d, 2e i 2f

Poniedziałek, 30 grudnia (od godz. 16.00)

   ul. Pana Tadeusza 8, 10 i 12, Rymwida 4, 6 i 8

Porządek wizyty będzie wywieszany w kruchcie kościoła i zamieszczany na stronie internetowej naszej parafii. Ogłoszenia o terminie kolędy wywieszane będą także w poszczególnych blokach, za co z całego serca dziękujemy Zarządowi, Administracji i Pracownikom Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Komentarze zostały wyłączone.