Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, trwać będą do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Młodzież oraz tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść wcześniej zapraszamy na Liturgię Słowa o godz. 19.30. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź we wtorek i środę od godz. 6.00 do 6.30, od 8.30 do 12.00 i po południu od godz. 17.00 do 20.00, z przerwami w czasie głoszenia konferencji. Spowiedź będzie w kościele dolnym. Kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale także w czwartek, piątek i sobotę podczas Mszy św. porannych oraz wieczorem, już od godz. 17.00, prosimy jednak o nieodkładanie spowiedzi na te ostatnie dni przed świętami, o skorzystanie z okazji, że w czasie rekolekcji spowiadało będzie kilkunastu księży.

Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę, 21 grudnia. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Jutro rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni powszednie odprawiać ją będziemy po Mszy św. o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 17.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.30. Po Mszach św. roratnich dzieci i młodzież zapraszamy do sali św. Stanisława Kostki na śniadanie.

W tym tygodniu Lectio divina odbędzie się w sobotę. Zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła.

W przyszła niedzielę o godz. 11.30 w kościele dolnym będzie Eucharystia dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

Pragniemy we wtorek, 24 grudnia, przygotować spotkanie wigilijne dla osób samotnych z terenu naszej parafii. Zwracamy się zatem do was z prośbą, abyście przekazali tę propozycję waszym sąsiadom, o których wiecie, że być może nie mają z kim przeżyć wieczerzy wigilijnej. Jeśli wyrażą chęć uczestnictwa w takim spotkaniu, prosimy o przekazanie kontaktu do nich w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca rekolekcji.

Pod chórem po stronie konfesjonałów, w których księża spowiadają, umieściliśmy tabliczki informujące o zarezerwowaniu ławki dla osób przystępujących do spowiedzi. Niech one nam przypominają, aby tę ławkę zajmowały najpierw osoby czekające na spowiedź.

Ojcowie Biali Misjonarze Afryki zapraszają do Natalina pod Lublinem na Rekolekcje w milczeniu „Na pustyni będą mówił do twojego serca”. Rekolekcje odbędą się w dniach 20 – 22 grudnia. Szczegóły na plakacie.

Fundacja Dwanaście Kroków organizuje w Lublinie warsztaty rozwoju psycho-duchowego pt. „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Więcej informacji na plakatach.

Prosimy o pomoc w dostarczaniu opłatków oraz gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” do rodzin naszej parafii. Opłatki i gazeta są do pobrania w zakrystii ministranckiej. Wszystkim tym, którzy już podjęli się tego trudu serdecznie dziękujemy.

Pod chórem są do nabycia świece „Caritas”. Kupując je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Do skarbon w ścianach przy głównym wyjściu z kościoła można składać ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. Za każdy gest dobroci i solidarności z potrzebującymi – serdeczne „Bóg zapłać”!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma. W sklepiku są też karty świąteczne, kalendarze i książki o tematyce religijnej.

Na parkingu ustawiony jest kontener na makulaturę.

Komentarze zostały wyłączone.