1. Serdecznie dziękujemy o. Dariuszowi i br. Janowi z zakonu oo. franciszkanów za przybycie i przybliżenie nam postaci błogosławionych męczenników: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego oraz wprowadzenie do naszej parafii ich relikwii.
  2. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą tylko rano – o godz. 7.00 (ostatnia w tym roku Msza św. roratnia) i o 8.00. Wieczorem Eucharystii nie będzie!
  3. Zadbajmy o to, aby  wieczerza wigilijna miała tradycyjny, polski, katolicki charakter. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa oraz modlitwą za żywych i zmarłych członków naszych rodzin. Niech towarzyszy jej wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy do zachowania tradycji i niespożywania podczas wieczerzy wigilijnej potraw mięsnych oraz alkoholu.
  4. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwszą Mszę św., tzw. pasterkę,  sprawować będziemy tradycyjnie o północy. Pół godziny wcześniej odprawimy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00!
  5. W środę drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. taki sam jak w dzień Bożego Narodzenia. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą tradycyjnie na potrzeby Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  6. W czwartek przypada święto św. Jana Ewangelisty. Msze św. odprawiane będą w takim porządku, jak w dzień powszedni, czyli o 7.00, 8.00 i 18.00. Po każdej z nich zostanie pobłogosławione i podane wiernym wino.
  7. Kolejna Lectio divina odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyty duszpasterskiej.
  8. W przyszła niedzielę, o godz. 16.00, odbędzie się konferencja różańcowa. Nie będzie już konferencji w pierwszą niedzielę miesiąca, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego.
  9. W zakrystii można się jeszcze zaopatrzyć w świece „Caritas” i opłatki. Można tam nabyć także nasze parafialne kalendarze.
  10. Zadbajmy o odpowiednią lekturę na czas świąt. Pod chórem można kupić podwójne, świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także „Miłujcie się” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  11. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek, 27 grudnia, od osiedla Piastowskiego.

Czwartek, 27 grudnia (od godz. 16.00)
Bolesława Chrobrego nry parzyste i Wyczółkowskiego

Piątek, 28 grudnia (od godz. 16.00)
Bolesława Chrobrego nry nieparzyste, Bolesława Śmiałego i Gliniana

Sobota, 29 grudnia (od godz. 10.00)
Filaretów nry parzyste, Hryniewieckiego, Leszka Czarnego, Mieszka I, Nowogródzka i Piastowska

Sobota, 29 grudnia (od godz. 16.00)
Kazimierza Wielkiego, Wileńska 2a, 2b, 2d, 2e i 2f

Środa, 2 stycznia (od godz. 16.00)
Rymwida, Wileńska 8 i 10

Komentarze zostały wyłączone.