Jak informowaliśmy, dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele dolnym odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych.

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa, Patrona naszej parafii. Przeżywamy ją pod hasłem: „Święty Józef – wzór udanego życia.” Dzisiaj odprawimy ją po Mszy św. o godz. 17.00, a w kolejne dni, do czwartku włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00. Kazania tematyczne o św. Józefie podczas tych wieczornych Eucharystii wygłosi ks. dr hab. Marcin Składanowski, prodziekan Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

„Nadziejo chorych, módl się za nami” to temat kolejnego z cyklu nabożeństw, które odprawiamy w każdą trzecią środę miesiąca modląc się za przyczyną św. Józefa w różnych intencjach. Zapraszamy w najbliższą środę na godz. 19.00.

W piątek, 19 marca, przeżywać będziemy uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i po południu o godz. 18.00 główna Msza św. odpustowa. Homilie w tym dniu głosił będzie ks. dr Waldemar Sądecki, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. O godz. 16.00 będzie Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy przede wszystkim dzieci, a o 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w przeddzień uroczystości Patrona naszej parafii, tj. w czwartek, modlić się będziemy za wszystkich parafian zmarłych od ostatniego odpustu. W ich intencji o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo żałobne, a o godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie rodziny, krewnych i przyjaciół tych zmarłych.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jarosław Przytuła, rektor Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.

Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul Rzeckiego zapraszają przyszłych uczniów klas pierwszych. Zapisy dzieci spoza obwodu szkoły trwać będą od 22 do 29 marca. Zapisy prowadzone będą w systemie elektronicznym na stronie internetowej szkoły: sp22-lublin.edupage.org.

Pod chórem rozprowadzane są paschaliki i czekoladowe baranki. Nabywając je wspieramy działalność lubelskiej „Caritas”, pomagamy najuboższym dzieciom z naszej archidiecezji.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parafialnym parkingu, obok śmietnika.

Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i naszym parafialnym sklepiku także „Rycerza Niepokalanej”, „Miłujcie się” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.