Lubelska Szkoła Ewangelizacji MIRIAM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Silent Disco. Odbędzie się ono wyjątkowo nie w czwartą niedziele miesiąca, tylko już dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00.

Rozpoczęły się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek, wtorek i środę Mszy św. z nauką rekolekcyjną sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Uczniów szkół średnich, studentów, młodzież pracującą oraz tych wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach zapraszamy na godz. 19.30; w poniedziałek i wtorek będzie Liturgia Słowa z konferencją, a w środę Eucharystia. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Z sakramentu pojednania i pokuty będzie można skorzystać we wszystkie dni rekolekcji. Spowiedź będzie w kościele dolnym pół godziny przed każdą Mszą św.

Do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani pójdą w najbliższą sobotę, w godzinach przedpołudniowych. Adresy chorych, którzy pragną wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą wielkanocną prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii do piątku włącznie.

W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.

W najbliższy piątek odbędą się rejonowe i dekanalne nabożeństwach Drogi Krzyżowej dla młodych, pod hasłem „Zła się nie ulęknę”, oparte na wspomnieniach więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku.  O godz. 19.15 na Majdanku ks. Arcybiskup wprowadzi w modlitwę i pobłogosławi zgromadzonych w rejonach. Droga Krzyżowa dla naszego rejonu rozpocznie się w Sanktuarium MB Latyczowskiej na Czubach i kontynuowana będzie w wąwozie Jana Pawła II. Przewodniczył jej będzie ks. bp Adam Bab.

Do skarbony obok głównych drzwi wejściowych do kościoła można składać ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Pod chórem rozprowadzane są paschaliki i czekoladowe baranki. Nabywając je wspieramy akcje charytatywne lubelskiej „Caritas”.

Został wydany kolejny numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Gazeta wyłożona jest na stołach pod chórem. Prosimy o zabranie jej dla siebie, a także dla swoich sąsiadów, którzy być może nie wychodzą z domów, którzy sami nie będą mogli po nią przyjść do kościoła.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku. Oprócz prasy katolickiej można tam kupić karty świąteczne, baranki, serwetki na koszyczki, a także książki dla dzieci i dorosłych w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 29 ogłasza dodatkowy nabór do klas pierwszych dzieci spoza rejonu szkoły. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

Informujemy, że dnia 29 maja br. nasz parafianin, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, diakon Kamil Klocek, syn Edmunda i Janiny, ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Otoczmy naszą modlitwą przyszłego kapłana. Jeśli ktoś wiedziałby o faktach, które są przeszkodą do przyjęcia święceń, prosimy o poinformowanie tutejszych duszpasterzy.

Komentarze zostały wyłączone.