Wszystkie panie zapraszamy na Mszę św., która sprawowana będzie w ich intencji we wtorek, o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.

W najbliższą środę, po wieczornej Mszy św., za wstawiennictwem naszego Patrona modlić się będziemy w intencji Kościoła, kapłanów (szczególnie tych pracujących w naszej parafii), a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne w duchu Taize, które odbędzie się w najbliższy czwartek, o godz. 19.00, w kościele dolnym, a następnie na spotkanie integracyjne w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania takie odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek będzie podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.30. O 17.00 będzie dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy przede wszystkim dzieci. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy drogę krzyżową – rozpoczniemy w kościele a zakończymy na os. Piastowskim. Nie będzie zatem drogi krzyżowej o godz. 16.00 i o 17.00. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie odprawimy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Tomasz Gap. Szczegółowy plan rekolekcji, które trwać będą do środy włącznie, podamy za tydzień; zamieszczony będzie także na stronie internetowej oraz w naszej gazecie parafialnej, która niebawem zostanie wydana.

Informujemy, że istnieje możliwość odprawienia Mszy św. pogrzebowej w naszym kościele w dni powszednie (poza sobotą). Szczegóły należy ustalić w pierwszej kolejności w naszej kancelarii parafialnej, a następnie z administracją cmentarza oraz firmą pogrzebową.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie. W tej intencji codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się na różańcu, a w poniedziałki od godz. 19.00 do 21.00 w kościele dolnym adorujemy Najświętszy Sakrament.

Cały czas przyjmujemy ofiary pieniężne na pomoc braciom Ukraińcom, a także dary rzeczowe: materiały opatrunkowe, bandaże, środki przeciwbólowe itp.

Przed ołtarzem ustawiona jest skarbona, do której można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Pod chórem można nabyć baranki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla Ukraińców.

Młodzież z KSM-u zaprasza po Mszy św. na kiermasz palm wielkanocnych.

Zachęcamy czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury prasy katolickiej. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym sklepiku także inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.