W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu; zachęcamy do adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00; na pół godziny przed nabożeństwem, czyli o 16.30, odbędzie się Lectio divina.

Jutro rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Gimnazjalistów zapraszamy na godz. 9.00, a licealistów na godz. 11.00.

Parafialne rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je nasz były wikariusz, ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak.

W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, w kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca, konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Przypominamy, że w naszym kościele gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.00 oraz w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, zaś drogę krzyżową w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży. Gorąco zachęcamy do kultywowania tych tradycyjnych, pięknych nabożeństw pasyjnych.

W przyszłą niedzielę po gorzkich żalach pieśni pasyjne śpiewał będzie nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pana Jezusa.

W zakrystii i kancelarii można już zgłaszać adresy chorych, do których kapłani udadzą się w następną sobotę, 13 kwietnia, z przedświąteczną posługą sakramentalną.

XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, popularnie zwane Biskupiakiem, stawiające nie tylko na rozwój intelektualny i wysokie osiągnięcia w nauce, ale dbające także o rozwój duchowy uczniów, zaprasza na Dni Otwartych Drzwi. Na absolwentów gimnazjum społeczność szkoły oczekiwać będzie w środę, 3 kwietnia, od godz. 12.00, zaś na absolwentów 8-klasowej szkoły podstawowej w czwartek, 4 kwietnia, także od godz. 12.00.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza młodzież w wieku 12 – 17 lat do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 12 – 14 kwietnia w Motyczu Leśnym. Zapisy trwają do 10 kwietnia. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie kościoła.

Jutro o godz. 17.00 w restauracji Christ przy hali Globus odbędzie się spotkaniu z władzami LSM oraz przedstawicielem Urzędu Miasta w sprawie zabudowy skweru za kładką przy ul. Filaretów.

Już dzisiaj informujemy, że na początku września (od 2 do 10) planujemy zorganizować parafialną autokarowa pielgrzymkę do Rumunii. O szczegóły prosimy pytać w zakrystii i w kancelarii. Program wywieszony jest także w kruchcie kościoła.

Zainteresujmy się prasą katolicką. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku.

Zachęcamy do wsparcia dzieła budowy domu św. Józefa przez s. Annę Bałchan.

Komentarze zostały wyłączone.