Dzisiaj o godz. 15.30 w sali św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio. Serdecznie zapraszamy członków tej grupy i wszystkich czcicieli św. o. Pio.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 17.00 i 19.00. Tradycyjnie w tym dniu będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stołach pod chórem wyłożone są deklaracje. Osoby, które podejmą się adopcji prosimy o zabranie tej deklaracji, wypełnienie jej i przyniesienie na jutrzejszą Eucharystię.

Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek, wyjątkowo już o godz. 16.30, w czytelni czasopism.

Także we wtorek, o godz. 19.00, w kościele sprawowana będzie Msza św. w intencji kobiet, na którą zapraszają panie związane z portalem internetowym urzekająca.pl.

We wtorek rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych. We wtorek, środę i czwartek uczniów klas 0 – III zapraszamy na godz. 9.00, a uczniów klas IV – VIII na godz. 11.00. Z powodu rekolekcji w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się dopiero o godz. 12.00.

W tym tygodniu będziemy celebrować pokutno-przebłagalne nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Rozpocznie się ono w piątek o 15.00 Godziną Miłosierdzia (będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo pokutne, rachunek sumienia i możliwość spowiedzi). O 16.00 będzie droga krzyżowa dla dzieci, o 17.00 droga krzyżowa dla dorosłych. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. o tajemnicy pojednania. O 19.00 będzie droga krzyżowa dla młodzieży z udziałem scholii młodzieżowej i Duszpasterstwa Akademickiego. O 20.00 modlitwa różańcowa – poprowadzą Koła Żywego Różańca, Legion Maryi i Grupa Modlitewna św. o. Pio. O 21.00 będzie Apel Jasnogórski – modlitwom przewodniczyć będzie LSO, Harcerze i „Maitri”. Od godz. 22.00 do 23.00 czuwanie poprowadzi Akcja Katolicka, a od 23.00 do północy wspólnoty neokatechumenalne. Od północy do godz. 6.30 rano w sobotę będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu; w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia chętnych. W sobotę o godz. 6.30 odśpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. O 7.00 i 8.00 będą Msze św. poranne, po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i ciąg dalszy adoracji, a także możliwość spowiedzi. O 10.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji wszystkich parafian. Od godz. 11.00 modlitwy poprowadzi Rodzina Radia Maryja. O 12.00 Anioł Pański oraz modlitwa różańcowa w intencji chorych i osób starszych. Od 13.00 do 14.00 modlitwom przewodniczyć będzie młodzież z KSM, a od 14.00 do 15.00 Domowy Kościół. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 zakończymy nabożeństwo. Szczegółowy program wywieszony jest w kruchcie kościoła i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

W najbliższy piątek, 29 marca, po raz piąty wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Mieczysław Cisło w kościele Nawrócenia św. Pawła. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową edk.lublin.pl. Szczegóły na plakatach.

Kilka miesięcy temu odbył się kiermasz zabawek i książek dla dzieci. Dochód z tego kiermaszu w wysokości 1000 zł pozwolił na zakup leków kilu osobom z naszej parafii. Chcemy tę akcję powtórzyć. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie zabawek i książek w bardzo dobrym stanie do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kiermasz planujemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Do skarbony ustawionej przed ołtarzem można już składać ofiary na kwiaty i dekorację Bożego grobu, natomiast do skarbon pod chórem jałmużnę postną i ofiary na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych parafian.

Komentarze zostały wyłączone.