1. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
 2. Juto do naszej parafii przybędzie ks. bp Józef Wróbel, by podczas wieczornej Eucharystii udzielić sakramentu bierzmowania młodzieży, która od października przygotowywała się do tego wydarzenia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia próba dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
 3. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa czerwcowych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00.
 4. W najbliższy czwartek, nawiązując do tradycji obchodów oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. wotywną o Najświętszym Sakramencie, a następnie przejdziemy w procesji eucharystycznej. Podczas tej Mszy św. dziękować będziemy także za nasz parafialny festyn i modlić w intencji sponsorów, darczyńców i wszystkich, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie. Na zakończenie uroczystości zostaną poświęcenie wianki z kwiatów i ziół.
 5. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą jak w dzień  powszedni, zachęcamy jednak do licznego uczestnictwa w Eucharystii, szczególnie tej wieczornej, oraz w nabożeństwie czerwcowym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na przyszłą niedzielę, odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w kościele.
 7. Dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św. i ich rodziców wyjeżdżających w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Wąwolnicy autokarem informujemy, że wyruszamy o godz. 9.00 z parkingu parafialnego. Osoby udające się własnym środkiem transportu prosimy o przybycie do Wąwolnicy na godz. 9.45.
 8. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza wszystkie małżeństwa bezdzietne na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, także w najbliższą sobotę, 9 czerwca. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami.
 9. W dniach 29-30 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę na uroczystości w Gietrzwałdzie. W programie pielgrzymki są także sanktuaria w Łomży, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym. Przewidziane jest również zwiedzanie zamków w Reszlu i Lidzbarku Warmińskim. Koszt 200 zł od osoby. Zapisując się należy od razu dokonać wpłaty.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na parafialne kolonie dla dzieci w Kluszkowcach nad Zalewem Czorsztyńskim w dniach 25 czerwca – 4 lipca. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 11. W zakrystii można nabyć przygotowany przez KSM Dziennik Medytacji „Słowo Życia” na rozpoczynający się miesiąc.
 12. Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ul. Pozytywistów 16 zaprasza seniorów, którzy w gronie rówieśników pragną pożytecznie spędzać czas wolny. Placówka oferuje zajęcia aktywizujące, rozwijające pamięć, spotkania integracyjne, wsparcie psychologiczne oraz posiłek obiadowy.

Komentarze zostały wyłączone.