Wciąż utrzymujemy zasady uczestniczenia w liturgii i modlitwie, jakie zostały wprowadzone na czas stanu epidemii.

Niedziela palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą dzisiaj przeżywamy, rozpoczyna Wielki Tydzień.

W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Wieczorne Eucharystie będą transmitowane przez internet. Od godz. 10.00 do 18.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, a o pełnych godzinach udzielana będzie Komunia Święta.

Porządek Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa.

Godz. 9.00 – Jutrznia i Godzina Czytań

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 17.00 – Droga Krzyżowa

Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Od godz. 10.00 do 18.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament do adoracji.

Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, tj. zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak i post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

Wielka Sobota

Godz. 9.00 – Jutrznia i Godzina Czytań

Godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Od godz. 10.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w ołtarzu Grobu Pańskiego.

W tym roku nie będziemy w kościele błogosławić pokarmów na stół wielkanocny – dokona tego głowa każdej rodziny w domu, przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Tekst modlitwy błogosławieństwa dostępny będzie na stronie internetowej parafii oraz wywieszony na drzwiach kościoła.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane na parafialnym facebooku i youtube. W kościele w tych liturgiach uczestniczyli będą tylko kapłani i osoby poproszone o posługę.

Przez cały tydzień, codziennie od godz. 10.00 do 18.00, kapłani pełnić będą dyżur   w konfesjonale. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Eucharystie o godz. 10.00 i 19.00 będą transmitowane.

Harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pragną nieść pomoc w robieniu zakupów i innych sparwunków. Osoby potrzebujące takiej pomocy proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 510-081-158

Komentarze zostały wyłączone.