1. Dzisiaj po Mszy św. O godz. 17.00 i Gorzkich Żalach pieśni pasyjne śpiewał będzie nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania i wspólnego rozważania męki Pana Jezusa.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą zazwyczaj obchodzimy 25 marca, w tym roku, z racji przypadającej dzisiaj Niedzieli Palmowej, przeżywać będziemy w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, tj. 9 kwietnia. Wtedy też będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. Porządek Triduum Paschalnego:
    Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
    Uroczystą Eucharystię, połączoną z obrzędem obmycia nóg, odprawimy o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do dolnego kościoła, który będzie ciemnicą i miejscem adoracji. Adoracja w czwartek trwać będzie do północy. W tym dniu nie ma Mszy św. porannych – w całej diecezji przed południem sprawowana jest tylko jedna Eucharystia – w archikatedrze, tzw. Msza Krzyżma, pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.
    Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 7.00, w kościele dolnym, początek adoracji, Godzina Czytań i Jutrznia. O godz. 15.00, także w kościele dolnym, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po którym zakończymy adorację. O godz. 17.00 w kościele górnym będzie Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie do północy.
    Porządek adoracji:
    20.00 – 21.00 – Koła Różańcowe, Legion Maryi, Czciciele Miłosierdzia Bożego,
    Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupa Modlitewna św. o. Pio
    21.00 – 22.00 – KSM, schola, harcerze i lektorzy
    22.00 – 23.00 – Akcja Katolicka
    23.00 – 24.00 – Neokatechumenat
    W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie.
    Wielka Sobota. O godz. 7.00, w kościele górnym, Godzina Czytań i Jutrznia. Od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny, święcić będziemy pokarmy na stół wielkanocny. Przychodząc tego dnia do świątyni oddajmy cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, adorujmy Krzyż, zachowajmy ciszę i skupienie, rozważajmy tajemnicę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przyjdziemy ze świecami, rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną wokół kościoła – nie będzie już procesji w niedzielny poranek.
    Niedziela Wielkanocna. Pierwszą Mszę św. odprawimy o godz. 7.00. Dalej porządek będzie taki jak w każdą niedzielę, z tym, że po południu będzie tylko jedna Msza św. – o godz. 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00! Taki sam porządek Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny.
    Szczegółowy plan obchodów Triduum Paschalnego zamieszczony jest na ulotkach dołączonych do najnowszego numeru naszej gazety parafialnej.
  4. Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty będzie to mógł uczynić   w poniedziałek, wtorek i środę podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 17.00, w czwartek tylko po południu, od godz. 17.00 do 18.00, zaś w piątek od godz. 8.00 do 12.00 w kościele dolnym, a od 17.00 w kościele górnym.
  5. Akty chrztów zaplanowanych na Święta prosimy spisać we wtorek, środę lub, najpóźniej, w czwartek. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed Świętami konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  6. Przed ołtarzem stoi skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  7. Przyjmujemy jeszcze ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian. Można je składać w zakrystii lub w kancelarii, bądź wrzucać do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła.
  8. Pod chórem panie z Legionu Maryi sprzedają „chleb dobroci”. Nabywając go wspieramy działalność naszej diecezjalnej „Caritas”. Postarajmy się, aby taki chleb znalazł się na każdym świątecznym stole.
  9. Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku inne czasopisma, a także książki o tematyce religijnej.

Komentarze zostały wyłączone.