Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. Już drugi rok z rzędu przyszło nam przeżywać ten czas w rzeczywistości pandemicznej. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o częstym i dokładnym myciu oraz dezynfekowaniu rąk, zasłanianiu ust i nosa, a także zachowaniu dystansu społecznego. W związku z nowymi obostrzeniami zmniejszyła się liczba wiernych, którzy mogą jednocześnie przebywać w kościele. Osoby, które będą uczestniczyły w liturgiach wewnątrz naszej świątyni prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc. Osoby, które będą uczestniczyły w liturgiach na zewnątrz prosimy o zachowanie dystansu.

Porządek Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczystą Eucharystię odprawimy o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godz. 22.00. W tym dniu nie ma Mszy św. porannych – w całej diecezji przed południem sprawowana jest tylko jedna Eucharystia w archikatedrze.
Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 7.00 początek adoracji, Godzina Czytań i Jutrznia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po którym zakończymy adorację. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie do północy.
W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy.
Wielka Sobota. O godz. 7.00 Godzina Czytań i Jutrznia. Od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny, błogosławić będziemy pokarmy na stół wielkanocny; jeżeli pogoda pozwoli, to błogosławić będziemy przed kościołem. Przychodząc tego dnia do świątyni pamiętajmy, że w ołtarzu Grobu Pańskiego wystawiony jest Najświętszy Sakrament, co zobowiązuje do zachowania ciszy, skupienia i zadumania nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przyjdziemy ze świecami, rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele.
Niedziela Wielkanocna. Porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę, z tym, że po południu będzie tylko jedna Msza św. – o godz. 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00! Taki sam porządek Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny.

Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty będzie to mógł uczynić w najbliższych dniach. Kapłani spowiadać będą w poniedziałek, wtorek i środę podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 17.00, w czwartek tylko po południu, od godz. 17.00 do 18.00, zaś w piątek od godz. 8.00 do 12.00 oraz po południu od godz. 17.00.

Akty chrztów zaplanowanych na Święta prosimy spisać we wtorek, środę lub, najpóźniej, w czwartek. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed Świętami konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W najbliższy wtorek, ostatni w tym miesiącu, o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w ich intencji kobiet. Zapraszamy wszystkie panie do wspólnej modlitwy.

Do skarbony obok głównych drzwi wejściowych do kościoła można jeszcze składać ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Zmienił się numer telefonu do naszej kancelarii parafialnej. Nowy numer zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz wywieszony w gablocie
z ogłoszeniami.

Zaopatrzmy się w odpowiednią lekturę na czas Świąt. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku inną prasę katolicką, a także książki o tematyce religijnej, modlitewniki, karty świąteczne i dewocjonalia.

Komentarze zostały wyłączone.