Dziękujemy o. Marcinowi za dzisiejszą posługę Słowa. Po Mszy św., po wyjściu z kościoła, będziemy mogli wesprzeć materialnie działalność misyjną oo. białych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu parafialnego: członkom wspólnot parafialnych, sponsorom i darczyńcom oraz ks. Piotrowi Ochalowi, który czuwał nad całością. Bóg zapłać!

Dzisiaj, o godz. 15.30, odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00, zespół Chwalmy Pana na spontana, obchodzący jubileusz 10-lecia istnienia i posługi w naszej parafii, wystąpi z koncertem pieśni i piosenek religijnych pt. „Błogosław duszo moja Pana”. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (po tej Eucharystii wyruszy procesja eucharystyczna), kolejne Msze św. będą o godz. 13.00 oraz o 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Procesja przejdzie, jak co roku, ulicami: Wallenroda, Grażyny, Rymwida, Filaretów, Zana, Wallenroda, z tym, że kazanie będzie już przy pierwszym ołtarzu, przy skrzyżowaniu ul. Rymwida z Nowogródzką. Prosimy o przystrojenie okien i balkonów na trasie procesji. Ołtarze przygotują: przy ul. Rymwida – harcerze, przy ul. Filaretów – Legion Maryi, na os. Prusa – Oaza Rodzin i przy ul. Zana – Neokatechumenat. Wyposażenie do dekoracji ołtarzy wydawał będzie p. kościelny w środę po Mszy św. wieczornej. Nauka sypania kwiatów dla dziewczynek będzie w środę po nabożeństwie czerwcowym. Ofiary złożone na tacę w uroczystość Bożego Ciała przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina. Serdecznie zapraszamy.

Już po raz 17 w Lublinie odbędzie się Koncert Chwały. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W mocy Ducha Świętego”, będzie miała miejsce na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała. Początek o godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.

Legion Maryi organizuje w dniach 28 – 29 czerwca pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii codziennie, po Mszy św. wieczornej, do końca tego tygodnia.

Koło Przyjaciół Radia Maryja  zaprasza  na  Ogólnopolską  Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach 13 – 14 lipca. Informacje na temat pielgrzymki i nr telefonu, pod którym przyjmowane są zgłoszenia, znajdziemy w gablocie Koła przed kościołem.

Przypominamy także o planowanych parafialnych pielgrzymkach zagranicznych: autokarowej do Rumunii, w dniach 2 – 10 września, i samolotowej do Ziemi Świętej, w dniach 6 – 14 listopada. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Działająca przy naszej parafii Akademia Młodzieżowa zaprasza młodzież w wieku 12 – 17 lat na wakacyjny obóz, który odbędzie się w dniach 2 – 15 lipca w miejscowości Jaśliska na Podkarpaciu. Koszt wyjazdu to 700 zł. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze najnowszego numeru naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy o zabranie gazety dla siebie i dla swoich sąsiadów. Gazeta znajduje się w zakrystii ministranckiej.

Miejski Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie Filia Nr 3, Fundacja „Dwa Ognie”, Klub Aktywnego Seniora, Dom Kultury LSM i Administracja Osiedla Piastowskiego zapraszają na obchody Dnia Sąsiada. Piknik odbędzie się jutro, w godz. 14.00 – 18.00, na zielonym placu przy ul. B. Chrobrego.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. W imieniu całej społeczności seminaryjnej serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

Zrobiło się ciepło, a nawet gorąco, co skłania do wkładania jak najlżejszych ubrań, jednak przychodząc do kościoła pamiętajmy o odpowiednim stroju – godnym świątyni i Świętej Liturgii.

Komentarze zostały wyłączone.