Dzisiaj i jutro Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 19.00.

Od wtorku do soboty Msze św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni, czyli o godz. 7.00, 8.00 i 18.00, z tym, że wieczorne Eucharystie będą transmitowane przez internet. Od godz. 10.00 do 18.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, a o pełnych godzinach udzielana będzie Komunia św.. Od godz. 10.00 do 18.00 będzie można także skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ma swoją oktawę – przez osiem kolejnych dni Kościół raduje się zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w Eucharystii w kolejne dni oktawy (ze zrozumiałych względów, za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu). Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Cały czas obowiązuje zasada, że w Eucharystii może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Jeżeli będzie więcej chętnych, Msza św. sprawowana będzie także w kościele dolnym, ale też maksymalnie dla 5 osób. Bardzo prosimy, aby dać możliwość uczestniczenia w Eucharystii przede wszystkim tym osobom i rodzinom, które zamówiły daną intencję mszalną. Także podczas adoracji w kościele może przebywać jednocześnie najwyżej 5 osób.

Kancelaria parafialna jest nieczynna. W spawach bardzo ważnych, jak np. pogrzeb, prosimy kontaktować się telefonicznie z księdzem dyżurnym. Numer zamieszczony jest na stronie internetowej, w kruchcie kościoła oraz na drzwiach wejściowych do domu parafialnego od strony ul. Rymwida.

Komentarze zostały wyłączone.