W czwartek zmarł ks. abp Bolesław Pylak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w archikatedrze lubelskiej. Jutro o godz. 18.00 będzie wprowadzenie ciała Zmarłego i Nieszpory, o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. żałobna, a o godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy trumnie. We wtorek o godz. 11.00 celebrowana będzie Msza św. pogrzebowa, po której ciało ks. Arcybiskupa zostanie złożone w krypcie archikatedry.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00.

Koło Przyjaciół Radia Maryja działające w naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich słuchaczy i sympatyków wspierających ofiarami oraz modlitwą Radio Maryja i TV Trwam na wspólne świętowanie 23. rocznicy powstania Koła. Jutro o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna, a po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym będzie rocznicowa agapa przy rodzinnym stole w sali konferencyjnej.

Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w czytelni czasopism.

Spotkanie ze Słowm Bożym w duchu Lectio divina w tym tygodniu będzie w piątek o godz. 17.00 w kościele.

W sobotę, 15 czerwca,  przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Stanisława Dziwulskiego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. godz. 8.00 sprawowaną w intencji Dostojnego Jubilata.

Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

Schola młodzieżowa „Chwalmy Pana na spontana”, obchodząca jubileusz 10-lecia istnienia i posługi w naszej parafii, zaprasza na koncert „Błogosław duszo moja Pana”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.

Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 28-29 czerwca. Za pisy wraz z wpłatą (160 zł) w zakrystii, codziennie po Mszy św. wieczornej, do 23 czerwca włącznie.

Został wydany nowy numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy o zabranie gazety dla siebie i dla swoich sąsiadów. Prosimy o zwrócenie uwagi na zamieszczony w gazecie numer telefonu do kapłana dyżurującego. Dzięki niemu można się skontaktować z księdzem w bardzo pilnych sprawach, jak np. wezwanie do chorego, poza godzinami urzędowania kancelarii.

W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie, jak zawsze, na parkingu parafialnym, przy wjeździe od ul. Wallenroda.

Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy festyn parafialny organizowany z okazji rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Rozpocznie się on około godz. 14.00. Obfitował będzie w rozmaite koncerty, gry, konkursy i zabawy. Dzieci będą mogły nauczyć się chodzić na szczudłach i jeździć na nartorolkach, wypróbować swoich sił w bampach, w robieniu mega baniek mydlanych i balonikowych zwierząt, poddać się malowaniu twarzy i pleceniu warkoczy. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują uzbrojenie i walki rycerskie, a także sprzęt i umundurowanie kawaleryjskie oraz pojazdy bojowe z czasu II wojny światowej. Przybędzie Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody. Będzie można obejrzeć pojazdy i sprzęt policji i pogotowia ratunkowego, „zwiedzić” kabinę ciągnika rolniczego oraz ciągnika siodłowego, a nawet przejechać się tymi pojazdami. Na panoramiczną wycieczkę po Lublinie zabierze nas autobus elektryczny „Ecovolt”. Pierwszy kurs o godz. 15.00 z przystanku przy ul. Filaretów, obok kościoła; następne o godz. 16.00 i 17.00. O godz. 15.00 rozpocznie się także koncert naszej parafialnej Scholi Dziecięcej. O godz. 16.00 Kwartet Smyczkowy reprezentujący Stowarzyszenie Wschód Kultury zabierze słuchaczy w muzyczną podróż do świata kina. Zaprezentuje popularne motywy przewodnie z filmów zarówno polskich jak i zagranicznych oraz klasyczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach na kwartet smyczkowy. Zgodnie z tradycją ostatnim punktem programu będzie występ zespołu Robcio Band. Kuchnia polowa serwowała będzie żurek, a barek – słodkości: ciasta, lody, kawę herbatę. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu.

Komentarze zostały wyłączone.