Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Dziękujemy za wszystkie ofiary.

Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz naszego wspólnego świętowania w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ma swoją oktawę – przez osiem kolejnych dni Kościół raduje się zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią tak samo uroczyście, jak to czyniliśmy wczoraj. Zachęcamy zatem do licznego uczestnictwa w Eucharystii w kolejne dni oktawy. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek wieczorną Eucharystię połączymy z nieszporami. Wraz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zapraszamy wszystkich ludzi młodych. Modlić się będziemy o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie, o rozeznanie powołania życiowego oraz o dobrego męża, dobrą żonę. Po Eucharystii będzie nabożeństwo z konferencją o powołaniu i rozeznawaniu powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie w pomieszczeniach CDM-u.

W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wprowadzeniem do tego święta jest nowenna, którą dzisiaj odprawimy o godz. 16.45, a od jutra do soboty o godz. 17.45. Z powodu nowenny Różaniec w te dni rozpoczynał się będzie 15 minut wcześniej niż zwykle. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym „Caritas”. Ofiarami składanymi do skarbony przy głównym wejściu do kościoła będziemy mogli wesprzeć działalność tej charytatywnej organizacji katolickiej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się także konferencja różańcowa, przełożona z pierwszej niedzieli miesiąca, która była wczoraj. Spotkanie Kół Żywego Różańca rozpocznie się po Mszy św. o godz. 15.00.

Za tydzień w naszej parafii odbędzie się również dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Jak zawsze zachęcamy do czytania Słowa Bożego i prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku także „Rycerza Niepokalanej”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.