Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, odprawimy dodatkową Mszę św., a po niej koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że dzisiaj każdy wierny będący w stanie łaski uświęcającej, z sercem wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, który weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego może dostąpić łaski odpustu zupełnego.

Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych. Przyszłych małżonków zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Także dzisiaj, o godz. 16.00, odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Różańcowych, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Wszystkich mężczyzn zapraszamy na dodatkową Mszę św. sprawowaną w ich intencji w najbliższy wtorek, drugi wtorek miesiąca, o godz. 19.00.

Przypominamy, że codziennie od godz. 8.30 do 18.00 w kościele dolnym wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Bardzo gorąco zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego.

Informujemy, że dnia 29 maja br. nasz parafianin, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, diakon Kamil Klocek, syn Edmunda i Janiny, ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia święceń, prosimy o poinformowanie tutejszych duszpasterzy.

Przed kilkoma dniami zmarł p. Janusz Hanz – elektryk, który przez wiele lat pracował w naszej parafii, który zaprojektował i wykonał instalację elektryczną i oświetlenie naszego kościoła. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego swoje święto patronalne obchodzi „Caritas”. Ofiarami składanymi do skarbony przy głównym wejściu do kościoła można wesprzeć działalność tej charytatywnej organizacji katolickiej.

Najbliższa sobota i niedziela to trzeci weekend miesiąca; tradycyjnie w te dni przeprowadzona będzie zbiórka makulatury.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem ministranci rozprowadzają „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym sklepiku można kupić także „Rycerza Niepokalanej”, „Małego Gościa Niedzielnego” i inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.