III Synod Lubelski

W dniu 18 kwietnia 2020 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik uroczyście otworzy III Synod Lubelski. Podczas tego wydarzenia wspólnota pasterzy i świeckich ma za zadanie podjąć refleksję nad kształtem duszpasterstwa w naszej archidiecezji, tak aby, Kościół Lubelski skuteczniej wypełniał posłannictwo głoszenia Dobrej Nowiny i wzrastania  wierze. W naszej parafii został powołany parafialny zespół synodalny, który będzie pracował nad poszczególnymi tematami synodalnych obrad. Jednakże w prace synodu może włączyć się każdy! Poza zawsze potrzebną i pożyteczną modlitwą zachęcamy do zgłaszania własnych postulatów i refleksji dotyczących różnych dziedzin życia kościelnego w naszej parafii i archidiecezji. Można to uczynić za pomocą poczty elektronicznej pisząc na adres:

gloswsynodzie@sw-jozef.lublin.pl

Zainteresowanych odsyłamy także do synodalnej strony internetowej synodlublin.pl oraz skojarzonych z nią mediów społecznościowych. Postulaty synodalne można także przekazać bezpośrednio członkom zespołu parafialnego:

 1. Ks. Andrzej Szulej
 2. ks. Michał Niedziałek
 3. ks. Zbigniew Zarzeczny
 4. ks. Damian Szewczyk
 5. ks. Tomasz Niedziałek
 6. ks. Zbigniew Wójtowicz
 7. Tadeusz Bień
 8. Beata Miskur
 9. Róża Jasionowska
 10. Waldemar Kotowicz
 11. Małgorzata Kotowicz
 12. Grzegorz Wierzchowski
 13. Józef Telega
 14. Agnieszka Łukasik – Turecka
 15. Andrzej Gawron
 16. Monika Bartmińska
 17. Piotr Bartmiński
 18. Elżbieta Wojtanowicz
 19. Paweł Wojtanowicz

Aktualności

Parafialny zespół synodalny

3 marca 2020
Parafialny Zespół Synodalny zainaugurował swoją działalność. W skład komisji wchodzą następujące osoby: Ks. Adam Bab ...