1. Dzisiaj o godz. 15.30 w sali św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 2. W najbliższy piątek, 29 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Eucharystia sprawowana będzie o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o 17.00 i 19.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. 29 czerwca w archikatedrze lubelskiej rozpoczną się w Dni Maryjne, przygotowujące do obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, a zarazem kolejnej rocznicy lubelskiego cudu. W sobotę, 30 czerwca, czuwanie przed obrazem Matki Bożej Płaczącej poprowadzi nasza parafia. Zapraszamy zatem na Mszę św. o godz. 19.00, a następnie na czuwanie, które zakończy się o godz. 21.00 Apelem.
 4. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia w naszym kościele obowiązywał będzie wakacyjny porządek Mszy św.. W niedziele i uroczystości nie będzie Eucharystii o godz. 13.00 i 17.00. Nie będzie także Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.30.
 5. W przyszłą niedzielę, która będzie pierwszą niedzielą miesiąca, konferencja różańcowa i zmiana tajemnic odbędzie się o godz. 18.00.
 6. W czasie wakacji Lectio divina nie będzie.
 7. Dzieci wyjeżdżające na kolonie do Kluszkowiec oraz ich rodziców zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 8.00. Po Mszy będzie wyjazd.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniach 7 – 8 lipca. Koszt – 150 zł/os. (za przejazd, nocleg i obiad). Zapisy w zakrystii.
 9. W dniach 7-8 lipca w naszej parafii będą miały miejsce rekolekcje organizowane przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Jest to wspólnota, która powstała w 2000 r. w Brazylii i zajmuje się ewangelizacją oraz pomocą ubogim. Jej założycielami są znani włoscy kapłani: ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu. Od kilku lat wspólnota ma swoje ośrodki w różnych polskich miastach, do Lublina zawita po raz pierwszy. Członkowie tej wspólnoty przeprowadzą rekolekcje adresowane do osób młodych, w wieku 15-35 lat. Ze względów organizacyjnych konieczne jest zapisanie się na listę uczestników. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 10. Czas wakacji jest doskonałą okazją, aby wypoczynek połączyć z odnowieniem życia duchowego. Pod chórem wyłożone są plakaty  i ulotki informujące o różnych rekolekcjach i obozach, zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży. Zwracamy uwagę na propozycje rekolekcji połączonych z warsztatami pisania ikon. Z kolei młodzież może skorzystać z obozu organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w dniach 6-19 lipca w cenie 700 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 11. Planowana na początek września pielgrzymka do Rumunii nie odbędzie się. Jest możliwość uczestnictwa w takiej pielgrzymce w innym terminie, tj. w dniach 18 – 27 sierpnia. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 12. Gościmy dziś młodych ludzi z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, którzy są zaangażowani w organizację sierpniowego spotkania młodych w Garbowie. W związku z tym wydarzeniem pragną skierować do nas kilka próśb.

Komentarze zostały wyłączone.